Az előző időszakban kiadott Samsung “A” szériás készülékei, szinte kivétel nélkül mind ráncfelvarráson estek át és ez alól nem maradhatott ki a Samsung Galaxy A20 sem. Pár napja volt szerencsém kipróbálni az A21S modellt, mely az “A” család legfrissebb és egyben legmegfizethetőbb tagja. Lássuk hát, hogyan szerepelt a TheMobilTrend gyorstesztjén a készülék:
A dobozból kivéve a telefont jól látható az, hogy a dizájn tekintetében a gyártó nem igazán törekedett egyedit alkotni. Az idén megjelent Samsung készülékek esetében bátran ki merem jelenteni, hogy nemcsak első ránézésre, hanem a sokadikra sem látunk számottevő eltérést a különböző típusoknál.
Nem rossz a készülék fogása és a viszonylag könnyebben kezelhető eszközök közé tartozik a 6,5″-os PLS TFT megjelenítő ellenére is. Azonban a felbontással ami 720 x 1600-as és a 270-es pixelsűrűséggel már igenis vannak gondok. Számomra érthetetlen, hogy miért nem egy AMOLED panel kapott helyet az A21S-ben, illetve a kijelző denzitásának értéke is vérlázító. Hardverezettségét tekintve egy Exynos 850 (8nm)-es processzort, egy Mali-G52 típusú grafikus gyorsítót, valamint (a nálunk járt változat) 3 GB RAM-ot és 32 GB-os belső tárhelyet kapunk a pénzünkért. Viszont az akkumulátor igazán combosra sikerült, melynek a kapacitása nem kisebb mint 5.000 mAh és 15 W-os gyors töltésre is képes.
A kijelző okozta sokkhatás után a kamerák kerültek kereszttűzbe, melyek igazából hozzák az elvárt szintet. A főkamera nem kevesebb, mint 48 MP-es, mely mellett található egy 8 MP-es ultraszéles látószögű, egy 2 MP-es makró és egy 2 MP-es mélységérzékelő szenzor. Az előlapi kamera pedig 13 MP-es lett. Ugyan a világot nem váltjuk meg ezekkel a modulokkal, de egy kis odafigyeléssel megfelelő képeket készíthetünk közösségi oldalainkra.
Normál Ultraszéles Makró Selfie
Amennyiben mozgóképet is szeretnénk rögzíteni, úgy nem fog minket elkényeztetni a mobil. Hiszen akár a hátlapi vagy az előlapi kamerával rögzítünk felvételeket, legfeljebb Full HD-ban tehetjük meg 30 fps-sel, mindenféle stabilizátor vagy zajszűrés nélkül.
Ugyan kapunk még 3,5 mm-es Jack csatlakozót, valamint hátlapi ujjlenyomat olvasót, de elmondható az a tény, hogy ezek a tulajdonságok is már alapfelszereltségnek tekinthetőek a legtöbb mobiltelefon esetében. A gyártónak sikerült az A21S készüléket bepozicionálnia 60.000 Ft alá, ami igen dicséretes, azonban még így is találhatunk jobb alternatívákat ebben az árszegmensben. Amennyiben mindenképpen ragaszkodunk a Samsunghoz és nem szeretnénk sok pénzt elkölteni egy telefonra, akkor vállalható alternatíva lehet. Azonban ez csak akkor igaz, ha együtt tudunk élni az igencsak gyengére sikerült kijelző tulajdonságival.